محل تبلیغات شما

اَلّهُمَّ صل علی محمدواله خدایا برمحمدوآل او رحمت فرست(1) وسَدِّدنی لِاَن اُعارضَ مَنْ غَشَنی بِالنُّصح ومرا موفق نماتانسبت به کسیکه به من خیانت نموده خیرخواهی کنم(2)وَاَجْزِیَ مَنْ حَجَرَنی بِالبِرِّ ومرا موفق نماتانسبت به کسی که مرا ترک گفته (ومحروم ساخته ومی سازد)احسان ونیکی نمایم(3)واُثِیبُ مَنْ حَرَمنی بِالبَذْلِ ومراموفق ساز تانسبت به کسی که مرا از حقم محروم ساخته بذل و بخشش روادارم(4)واُکافی من قَطَعَنی بِالصِّلَة مراموفق کن تانسبت به بستگانی بی اعتناوبی خبر ازحالم پیوندبرقرارکرده وبه آنها رسیدگی کنم(5)واُخافَ مَن اِغتابَنی اِلی حُسنِ الذِّکر مرا موفق گردان تا نسبت به آنا که درغیاب من بدگوئی کرده انددرغیابشان مدح وثناگویم

متأسفانه در جامعه از اداری و غیر اداری بازاری و فرهنگی و غیر فرهنگی،شهری وغیر شهری بااندک تفاوتی اغلب کج اندیشیم، خود ما به وظیفه الهی و انسانی مان عمل نمی کنیم آن وقت خیال می کنیم،همکار،معلم،محصل،معلم،متعلم،مغازهدار،مشتری ،همسایه،برادر،خواهر،همه بدند. با رعایت جوانب عقلایی باعینک خوش بینی اصلاً به جامعه و افراد آن نگاه  نمی کنیم،این تفکرخود بی اعتمادی را رشد میدهد، باتوکل زانوی اشتر ببند.

مثلاً: بعضی از مدیران و کار فرمای یک شرکت به زیر دستانش بادید منفی نگاه می کند،و دانش آموزی تکلیف هایش را انجام داده ولی آن گونه که باید باشد نبوده،فقط بلدیم اورا بدون تأمل توبیخ کنیم، برادر به برادرش دلجویی و سلام نکرد، دیدی او چنین و چنان است،اعضای خانواده هم چنین  

زیرا درک متقابلی میان شان نیست،انتقاد روی انتقاد کج اندیشی روی کج اندیشی در نتیجه طرف هم از راه رفته اگر صبرش کم باشد پشیمان . خلاصه کنم: اعتماد ودرک متقابل اگر از جامعه کوچک تابزرگ رفت، دیگر همۀ منفیها،جای مثبت نگری هارا بااثرات منفی اش خواهد گرفت، دروغ جای صداقت،نفرین جای دعای خیر و قطع رابطه جای رابطه ها را خواهد گرفت، شما خود این چنین صفحه بشمار تا ورق ها تبدیل به کتابها خواهد شد. پس صدبار بدی کردیم و دیدیم ثمرش را نیکی چه بدی داشت که یک بار نکردی لذا یک مثال برای نمونه (که مشت نمونۀ خروار است)شاید دیده باشید یا شنیده و خوانده باشید که بعضی مدیران و کار فرما ها در شرکت و یا موسسه موفق و نمونه می شوند و زیر دستان او از آنها راضی و با جدیت و کوشایی بیشتر و بهتر رو به جلو و درخت امید در باغ دل همه از مدیر تا زیر مجموعه همه کاشته شده و می شود، عکس آن نفرین و کج اندیشی . راه پیدا می کند. درخت قطع رحیم و این گونه کاشته می شود

قدر هم را بدانید تا پشیمان نشوید

باعمل به دعای مکارم الاخلاق بهترینهاشوید

باران رحمت الهی در سایه مادر

کج ,موفق ,کنم ,جای ,مرا ,یک ,کج اندیشی ,به کسی ,نماتانسبت به ,موفق نماتانسبت ,کسی که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها